Multifunkcyjne centrum najnowszej generacji
Posnania jest centrum regionalnym obejmującym swym zasięgiem blisko milion mieszkańców i oferującym największy wybór marek w Wielkopolsce.
Na 100 tys. m2 powierzchni znajduje się 220 butików, 40 kawiarni i restauracji, 40 sklepów średnio i wielkopowierzchniowych oraz pierwszy w Poznaniu całoroczny food hall – Food Fyrtel. Posnania oferuje wyjątkowe połączenie marek lokalnych z międzynarodowymi brandami, a także indywidualne concept story znanych i cenionych projektantów.
Miejsce inne niż wszystkie. Sprawdź nasze Nagrody i wyróżnienia
Posnania jest unikatowym projektem, który został wielokrotnie nagrodzony w najważniejszych konkursach branżowych. Wśród wielu wyróżnień znajdują się także nagrody przyznawane przez Prezydenta Polski.
PRCH Retail Awards - The biggest challenge
The biggest challenge: za projekt „Food Fyrtel” w poznańskiej galerii Posnania, dla Apsys Polska.
PRCH Retail Awards - Dyrektor roku obiektu handlowego
Dyrektor roku obiektu handlowego: dla Marka Ćwieka, dyrektora galerii Posnania w Poznaniu, Apsys Polska.
PRCH Retail Awards - Wielką Premierę Food Fyrtla
Kampania otwarcia/przebudowy/rozbudowy/modernizacji roku: za „Wielką Premierę Food Fyrtla”, Posnania w Poznaniu, dla Apsys Polska.
PRCH Retail Awards - Kampania prosprzedażowa roku
Kampania prosprzedażowa roku: za „Serialowe Love”, Posnania w Poznaniu, dla Apsys Polska.
PRCH Retail Awards - Działania i strategia w social media roku
Działania i strategia w social media roku: za „Najlepsze SoMe w regionie”, Posnania w Poznaniu, dla Apsys Polska.
PRCH Retail Awards - Food Fyrtel
W XIV edycji PRCH Retail Awards jury strategiczne przyznało dodatkowo nagrodę specjalną
dla projektu „Food Fyrtel” w galerii Posnania w Poznaniu za innowacyjne podejście, kreujące trendy w branży.
PRCH Retail Awards - Best Shopping Center in Poland 2017
W 2017 roku Posnania zdobyła tytuł „Najlepszego nowego centrum handlowego w Polsce”.
ICSC European Shopping Centre Awards 2018
Posnania, jako jedyny polski obiekt handlowy, została nagrodzona w prestiżowym konkursie ICSC European Shopping Centre Awards 2018 w kategorii New Developments, Extra Large Centres.
PRCH Retail Awards
Kampania prosprzedażowa centrum handlowego roku 2018. Wyróżnienie za „Loterię Posnania Airlines”
Breeam International New Construction
Prestiżowy certyfikat Breeam International New Construction z oceną „excellent”, a także certyfikatu ISO 14001, potwierdzają prowadzenie przez Posnanię proekologicznej gospodarki odpadami, efektywność energetyczną obiektu, wysoką dostępność komunikacyjną, a także udogodnienia dla pracowników i klientów.
Poland Eurobuild Awards 2017
Ponownie Posnania zdobyła tytuł „Najlepszego nowego centrum handlowego w Polsce”.
Lider Dostępności
Posnania została wyróżniona w kategorii Obiekt usługowy. Konkurs realizowany jest pod Patronatem Prezydenta Polski Rzeczpospolitej. Kapituła konkursu nagradza miejsca najbardziej przyjazne osobom niepełnosprawnym.
CEE Investment & Green Building Awards - Retail Project of the Year 2016
Nagrodę CEE Investment Awards Europa Property otrzymują firmy wyróżniające się wysokimi wynikami i wykazujące najlepszą wydajność inwestycyjną. W kategorii „Projekt handlowy roku” Posnania została uznana za najlepszą inwestycję na rynku retail.
ICSC VIVA Best-of-the-Best Awards
Posnania została uhonorowana prestiżowym wyróżnieniem ICSC VIVA (Vision, Innovation, Value, Achievement) Best-of-the-Best Awards za kampanię otwarcia. Wydarzenie znalazło się wśród siedmiu najlepszych projektów marketingowych branży retail na całym świecie.
International Property Awards - Best Development in Europe 2015
Nagroda International Property Award jest ogólnoświatowym znakiem doskonałości i jednym z najbardziej renomowanych konkursów na rynku nieruchomości na świecie. Posnania została nagrodzona w kategorii Best Development in Europe.
ICSC Solal Marketing Award 2017 – Best opening campaign
ICSC Solal Marketing Awards to najważniejsze i najbardziej prestiżowe nagrody w branży marketingu centrów handlowych. Posnania została laureatem kategorii „Najlepsza kampania otwarcia”.
CEE Retail Awards – Best Shopping Center 2016
W kategorii „Najlepsze centrum handlowe” Posnania została uznana za najlepszy europejski obiekt handlowy.
ICSC Solal Marketing Award 2017 – Best brand awareness & positioning
W rok po otwarciu Posnania została nagrodzona za sesję zdjęciową IN POSNANIA zrealizowaną przez światowej sławy fotografika Szymona Brodziaka w trakcie budowy centrum.
PRCH Marketing Awards – Best Opening Campaign 2017
Posnania została nagrodzona za najbardziej efektywną i najciekawszą kampanię otwarcia.
CIJ Awards - Best Retail Development of the Year 2016
Posnania została nagrodzona prestiżową nagrodą CIJ Awards w kategorii Best Retail Develompent.
ICSC Solal Marketing Award 2018 – Best Brand Awareness & (Re)Positioning
„Najlepsza świadomość marki i jej (re)pozycjonowanie” nagradzane są najciekawsze kampanie przekładające się na podniesienie świadomości marki. Posnania została nagrodzona za kampanię „1 Urodziny Posnanii”.
Współpraca z lokalnymi partnerami
Posnania działa na rzecz lokalnej społeczności – najbliższych sąsiadów, mieszkańców całej dzielnicy, jak i miasta oraz wszystkich przyjezdnych. Aktywnie współpracujemy z MPK Poznań jako opiekun kolejki parkowej Maltanka, Wielkopolskim Centrum Pediatrii, Komendą Miejską Policji, Krajową Radą Notarialną. Wśród naszych partnerów szczególną uwagę poświęcamy Fundacjom i Stowarzyszeniom. Współpracujemy między innymi z Fundacją TAKpełnosprawni w realizacji projektu „Oddech dla mam” i Fundacją IN_Spire wspierając inicjatywę „Wrażliwcy_kultura bez barier” promującą twórczość małych artystów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach oraz podopiecznych Fundacji Ogród Marzeń z Jarocina. Posnania organizuje również tematyczne akcje zapraszając do udziału organizacje społeczne. Tak było na przykład podczas obchodzonego w Posnanii Międzynarodowego Dnia Psa, w którym aktywnie uczestniczyła Fundacja PsiTulas.
Sztuka w Posnanii
-
LUCIE – David MESGUICH
Lucie to rzeźba przedstawiająca czteroletnią dziewczynkę, która jest symbolem przyszłości. Pozytywny przekaz tej rzeźby jest adresowany w szczególności do młodszych pokoleń. Ptak widoczny obok Lucie reprezentuje wolność kreślenia nowego świata oraz przekształcania go w miejsce, w którym nowe pokolenie chciałoby dorastać.
-
PODMUCH (BLOW) – Elise MORIN
Podmuch został stworzony, aby łączyć się z ludźmi w sposób: duchowy, intelektualny oraz emocjonalny, odnosząc się do różnych koncepcji – oddechu oraz złożoności.
Wszystkie materiały wywodzą się z intensywnie rozwijającej się dziedziny kreatywnej rozrywki (szycie, majsterkowanie, etc.) i stanowią propozycję konfrontacji sztuki współczesnej z antycznymi tradycjami.Praca – haftowana obręcz – składa się z paradoksów, jest wyrazem zarówno łagodności, jak i gwałtowności. Urodzona w 1978 roku Elise Morin, mieszka i pracuje w Paryżu. Artystka tworzy instalacje i filmy wideo, zawierające odniesienia do ewoluujących form współczesnego krajobrazu.
-
LATAJĄCA DZIEWCZYNA (FLYING GIRL) – David MESGUICH
Mała dziewczynka oraz ptak dorosły i teraz lecą samodzielnie w świat, który narysowała. Świat ten jest bogaty w swej różnorodności, tak jak galeria przez którą leci.
www.galerie208.com
-
LATAJĄCY DYWAN (FLYING CARPET) – Suzan DRUMMEN
Artystka Suzan Drummen stworzyła dla Posnanii wiszącą rzeźbę, która igra z architekturą przestrzeni, jest pobudzającym nasze zmysły doświadczeniem, które może sprawić, że odpłyniemy w marzeniach.
Holenderska artystka jest znana ze swoich wielkoformatowych instalacji podłogowych. Jej prace hipnotyzują skomplikowanymi kolistymi wzorami wykonanymi z luster i jaskrawego, kolorowego szkła. Układ, przypominający fraktal, zawiera bogato zdobione i wyszukane okręgi wychodzące kolejno z siebie oraz jaskrawe pierścienie kolorów wkręcające się spiralnie w powierzchnię podłogi. Wzory składają się z kryształów, chromowanego metalu, kamieni szlachetnych, luster oraz szkła optycznego.
www.galerie208.com
-
EFEKT MOTYLA (BUTTERFLY EFFECT) – NESPOON
Efekt motyla to nazwa zjawiska odkrytego w latach 60. XX wieku przez Edwarda Lorenza. Badał on wpływ drobnych zmian na długoterminowe prognozy pogody. Lorenz odkrył, że nawet mikroskopijna zmiana wstępnych danych ma ogromny wpływ na wynik ostateczny. Żartobliwie stwierdził, że w sprzyjających warunkach, nawet trzepot skrzydeł motyla w Singapurze może wywołać huragan w Nowym Jorku.
W swojej pracy Nespoon chciała skupić się na różnych, możliwych konsekwencjach efektu motyla, wynikających z indywidualnych zachowań konsumenckich.
-
OAZA WODOSPAD KWIATÓW (OASIS FLORAL WATERFALL) – Micaela LATTANZIO
Wielostronna kaskada kwiatów przenika przestrzeń, zanurzając widza w niewielkiej oazie. Praca włoskiej artystki stanowi zaproszenie do refleksji o harmonijnej relacji istot ludzkich ze światem przyrody. Jest metaforą, przypominającą współczesnemu, żyjącemu w środowisku miejskim, człowiekowi o jego pierwotnym związku z Naturą. Kwiaty zawieszone na trzech kołach wykonanych z pleksiglasy unoszą się w próżni kolorowego wiosennego tańca.
Marcela Lattanzio jest laureatką nagrody Human Rights Award w 2003 roku oraz nagrody Zingerelli Prize w 2014 roku. Jej wyobraźnia opiera się na kwiatach, fragmentacji ciała oraz naturalnych elementach, takich jak niebo.
-
LES NÉBULEUSES – Gwendoline DEL CAMPO
Witajcie w onirycznym wszechświecie Nebulae, tworzonym przez dwanaście różnokształtnych fragmentów rattanu organza. Rattan jest materiałem cechującym się przyczepnością i elastycznością, ta przeciwstawność połączona ze zwiewną oraz eteryczną strukturą organzy, umożliwia zabawę materiałem, nadając objętość tej na pierwszy rzut oka płaskiej formie. Wejdź do tego powietrznego snu, gdzie międzygwiezdny pył i chmury łącza się w zawieszonych formach organicznych.
-
SILK BARKS – Tzuri GUETA
Wiszące mobile z lian, wykonane przez Tzuri Gueta, ujawniają czystą oryginalność pracy projektanta oraz jego dbałość o szczegóły. Jej organiczny kształt inspirowany Naturą, symbolizuje gałęzie drzewa. Mobile wykonane z silikonowych nici oraz silikonowej koronki, oglądane pod różnym kątem, dają możliwość zobaczenia różnorodnych delikatnych detali materii z kilku perspektyw. Tzuri Gueta, absolwent Shenker College w Tel Awiwie, jest projektantem oraz inżynierem włókiennictwa, który zamieszkał w Paryżu w 1996 roku. Dorastając nad brzegami Morza Śródziemnego, miał bezpośredni kontakt z elementami natury, co odzwierciedlone jest w jego pracy.
-
ZYRANDOL 2016 – Rebecca Louise LAW
Chmura jest wykonana z tysięcy kwiatów, a każdy z nich – zakonserwowany i wpleciony w miedziany przewód – współtworzy stałą wiszącą formę.
Rebecca Louise Law jest współczesną artystką brytyjską, znaną ze swoich prac tworzonych przy użyciu naturalnych materiałów, a mianowicie flory. Fizykalność i sensualność jej prac nawiązują do więzi pomiędzy człowiekiem a Naturą.Praca ewoluuje tak, jak natura – stanowiąc alternatywną koncepcję piękna.
www.galerie208.com
-
EN ATTENDANT L’HIVER – Charles MACAIRE
En attendant l’hiver to dzieło sztuki, które tworzą trzy wiszące drzewa. Są one wykonane z białego gniecionego marszczonego, a następnie formowanego papieru. Niewielkie metalowe pręty są ukryte w gałęziach i umożliwiają magnetycznym liściom pozostawanie na drzewie.
Drzewa są zaprezentowane w pełnym wymiarze – od korzeni do wierzchołka, w niezwykłym rodzaju lewitacji, delikatnego ruchu – odróżniającego je od zwyczajowego wizerunku zakorzenionego w ziemi drzewa.
-
WOKÓŁ SŁÓW (ALL AROUND THE WORDS)
Liryczna i poetycka podróż przez wartości Posnanii: „Życie, miłość, przyjaźń oraz szczęście”. Valentine Herrenschmidt jest francuską rzeźbiarką i kaligrafem: kaligrafem rzeźbiącym słowa. Ona postrzega słowa, które ją poruszają i prowadzą, jako obrazy; adaptuje ich linie, aby nadać im całkowicie osobistą formę pisemną oraz swobodnie rzeźbi ich krzywizny wykorzystując kabel w celu nadania im materii oraz ożywienia pustych przestrzeni. W swojej pracy Valentine Herrenschmidt stara się, aby słowa, które nadają sens życiu ujawniły się, a ich bezcenne treści, poprzez ich utrwalanie w metalu, stały się nieśmiertelne. Każda rzeźba została wykonana w całości ręcznie w warsztacie we Francji.
www.galerie208.com
-
KWIATOSPADY (BLOOM FALLS) – Patrick LARROCHE
Pracą Kwitnąca chmura, artysta chce stworzyć naturalną atmosferę, tworzoną przez chmurę płatków spadających z nieba. Chmura ta wyraża bioróżnorodność oraz stanowi reprezentację natury w odnowiony i odrodzony sposób.
Francusko-szwajcarski artysta, urodzony w 1959 roku, rzeźbi od 15 roku życia. Był studentem Rogera de Jonckheere w Brukseli (laureata Pierwszej Nagrody Rzymskiej), jest spadkobiercą jego atelier, utworzonego w 1880 roku. Dokonuje on powiększeń, reprodukcji, renowacji rzeźb, wykorzystując tę sama technikę jak Rodin & Carpeaux.
-
MARZYCIEL (THE DREAMER) David MESGUICH
Rotunda to miejsce, gdzie spotykają się różne ścieżki i światy, to miejsce ucieczki i mentalnego odwrotu. Postać, opierająca się o filar, zajmuje centralne miejsce w Rotundzie. Ucieka poprzez głębokie zamyślenie i kontemplację, próbuje na chwilę zapomnieć o otaczającym ją świecie pełnym obcych głosów i twarzy, na chwilę się zrelaksować.
www.galerie208.com
Komunikaty prasowe
Administratorem danych osobowych jest Centrum Posnania SP.Z.O.O. Aleja Jana Pawła II 22 00-133 Warszawa
(zwana dalej Spółką)*. Administrator powołał Inspektora Ochrony Danych, z którym można się
skontaktować mailowo pod adresem: iod@apsysgroup.pl . Dane osobowe będą przetwarzane przez Spółkę
w celu realizacji bieżącego kontaktu, na podstawie art. 6 ust. 1 pkt f Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), tj. w prawnie usprawiedliwionym celu rozumianym jako kontakt służbowy. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom Spółki, jak też podmiotom udzielającym wsparcia Spółce na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Dane osobowe przetwarzane w ww. celu będą przetwarzane prze okres trwania współpracy oraz w celach archiwizacyjnych przez okres 5 lat. Każda osoba posiada prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych lub do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych przed jej odwołaniem. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna, iż przetwarzanie jej danych osobowych narusza przepisy RODO. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.